OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.10.2018

1. Nabożeństwo różańcowe po południu o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W sobotę (13.10) zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich. Różaniec o godz. 17.30, następnie msza święta z kazaniem maryjnym, procesja z figurą Matki Bożej i Apel Fatimski.

3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski po hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołami tradycyjnie w całej Polsce zbierane będą do puszek ofiary z przeznaczeniem na Dzieło Nowego Tysiąclecia. (fundusz stypendialny).

4. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjna. Bardzo prosimy o pomoc w pokryciu kosztów przeprowadzonych prac i tych realizowanych. Już dzisiaj składamy szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiarę. Niech dobry Bóg spojrzy na Was Wszystkich łaskawie i hojnie pobłogosławi.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Podlesie.

6. Przypominamy, że 15 października 2018r (tj. poniedziałek) o godz. 16.00 sprawowana będzie w nowej kaplicy na naszym cmentarzu msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Adama Szala z obrzędem poświęcenia tej kaplicy. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do uczestniczenia i wspólnej modlitwy.

7. W dniach 18 października i 19 października Ks. Łukasz Jastrzębski – Diecezjalny Moderator do spraw Liturgii będzie przewodniczył nam w duchowym przygotowaniu do wielkich uroczystości jakimi będą - konsekracja ołtarza i nadanie naszej kolegiacie tytułu Bazyliki Mniejszej.

8. W dniach od 19 do 21 października 2018 w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń prze kościołem.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Jana Szyndlara, Marii Barańskiej i Tadeusza Drożdżala. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

10. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00