OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem „ Promieniowanie Ojcostwa”. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy też z  całego serca za ofiary składane dzisiaj na tacę. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30.

2. Jutro (15.10) o godz. 16.00 poświęcenie kaplicy cmentarnej przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Przemyskiego Adama Szala. Z tej racji w kościele parafialnym nie będzie mszy świętych o godz. 16.00 i 18.00. Intencje mszalne zostaną odprawione podczas mszy świętej o  godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy i uczestniczenia we mszy świętej poświęcenia kaplicy. Różaniec wyjątkowo odmówiony zostanie o godz. 15.30 w kaplicy cmentarnej. Nie będzie nabożeństwa różańcowego dla dzieci i dorosłych w kościele.

3. W najbliższy wtorek (16.10) o godz. 10.30 sprawowana będzie w naszej świątyni msza święta dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z racji Dnia Papieskiego, w środę (17.10) o godz. 13.00 msza święta Związku Niewidomych, zaś w piątek (19.10) o godz. 14.00 msza święta z okazji Święta Patrona Powiatu Brzozowskiego Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki z  udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości.

4. W czwartek (18.10) i w piątek (19.10) trwać będzie duchowe przygotowanie do Uroczystości, które przeżywać będziemy w sobotę (20.10) i w niedzielę (21.10). Msze święte z naukami w czwartek i piątek o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym duchowym przygotowaniu się do przeżyć liturgicznych, które głęboko powinny pozostać w naszej pamięci i przyszłych pokoleń. W tym duchowym przygotowaniu przewodniczył nam będzie Ks. Łukasz Jastrzębski – Diecezjalny Ceremoniarz Liturgiczny. W  czwartek przeżywamy też święto św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia. Polecamy ich w naszych modlitwach, jak również Solenizantów tego dnia noszących imię Patrona (naszą modlitwą obejmijmy naszego ks. Łukasza Staszewskiego i ks. Łukasza Jastrzębskiego – rekolekcjonistę).

5. Z racji przeżywanych uroczystości zachęcamy do skorzystania w tym tygodniu z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie rano podczas mszy świętej i wieczorem od godz. 17.30. Dodatkowo spowiedź święta w czwartek od godz. 16.00.

6. W sobotę (20.10) Msza święta z obrzędem konsekracji ołtarza o godz. 15.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Adama Szala z udziałem Księży z naszego dekanatu. Nie będzie mszy świętej o godz. 16.00 i 18.00 a intencje mszy świętych z tych godzin odprawione zostaną o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa w mszy świętej i  wspólnej modlitwy.

7. W niedzielę (21.10) przeżywamy Uroczystość podniesienia przez Ojca Świętego Franciszka naszej Kolegiaty Brzozowskiej do tytułu Bazyliki Mniejszej. Uroczysta msza święta pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Ks. Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Księży Arcybiskupów i biskupów oraz kapłanów o godz. 11.00. Msze święte w najbliższą niedzielę będą sprawowane ponadto o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i  18.00. Prosimy o zapamiętanie porządku mszy świętych. Nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę będzie wyjątkowo o godz. 17.30.

8. Prosimy o pomoc w uporządkowaniu placu kościelnego i budynku Betanii przed zbliżającymi się uroczystościami. Wykonanie tych prac planujemy w środę od godz. 14.00. Tę prośbę kierujemy do Wszystkich, którzy dysponować będą takim czasem.

9. W najbliższy wtorek (16.10) swoje spotkanie formacyjne po Mszy świętej wieczornej będzie miała Akcja Katolicka.

10. Zmiana tajemnic róż różańcowych połączona Nowenną do naszej Pani Brzozowskiej będzie w ostatnią niedzielę października (28.10) o godz. 15.15.

11. Prosimy, aby parking przy placu kościelnym w najbliższą niedzielę na mszę świętą o godz. 11.00 pozostawić dla przybyłych Gości. Również część miejsc siedzących w kościele będzie zarezerwowana dla Księży sprawujących mszę świętą, zaproszonych Gości. Dostosujmy się do porządkowych w kościele oraz Policji i Straży kierujących ruchem i kierujących na parkingi. Ulica Mickiewicza na całej szerokości placu kościelnego będzie zamknięta dla uczestników tej świętej liturgii. Tam wystawione będą ławki i krzesła, a przed kościołem w bramie głównej umieszczony będzie telebim. Celebracje liturgiczne transmitowane będą przez Radio „Fara” z  możnością oglądania obrazu na żywo przez łącza Internetu. Wystarczy wpisać „Radio Fara” a na stronie pojawi się okienko z obrazem Fara TV. Ponadto przekaz bezpośredni płynie z  naszej kamerki „live”, wystarczy tylko wejść na naszą stronę parafialną. Telewizja Rzeszów przekaże fragmenty naszych Uroczystości w swoim programie regionalnym. Ponadto nasze miejscowe media przekażą nagrane uroczystości i będą dostępne na stronie parafialnej i  YouTube.

12. W ostatnią niedzielę października (28.10) młodzież oazowa będzie rozprowadzała kalendarze parafialne na rok 2019, z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

13. Na ten nowy tydzień naszych zmagań codziennych w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym i społecznym życzmy sobie odkrywania wciąż na nowo doświadczania bliskości Boga i wielkiej Jego łaskawości. Niech dobry Bóg pobłogosławi nam Wszystkim i naszym dziełom, które niech głosząna większą Jego chwałę.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00