OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Młodzież rozprowadza przed kościołem kalendarze liturgiczne nasze parafialne na rok 2019. Ofiary złożone z tego tytułu wspomogą rekolekcje wakacyjne naszej młodzieży. Cena minimalna kalendarzy 7 zł.

2. W najbliższy wtorek (30.10) po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas VIII i III Gimnazjum w związku z sakramentem bierzmowania.

3. W najbliższą środę zakończenie nabożeństw różańcowych.

4. W najbliższą środę spowiedź święta z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i pierwszego piątku miesiąca od godz. 16.30. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, aby móc ofiarować zmarłym przyjęte Komunie święte, zyskane odpusty.

5. W czwartek (1.11). Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. Msza święta w intencji wszystkich wiernych zmarłych naszych parafian będzie w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00 z procesją do pięciu stacji, gdzie polecać będziemy naszych wiernych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Nie będzie mszy świętych o godz. 12.15, 16.00 i 18.00. Na cmentarzu podobnie jak w latach poprzednich zbierana będzie kwesta do puszek pamiętając, że jałmużna gładzi liczne nasze grzechy i wyjednywa miłosierdzie.

6. W piątek (2.11) Dzień Zaduszny – dzień naszej pamięci i modlitwy w intencji Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Dodatkowo msza święta w  kaplicy cmentarnej o godz. 15.00 w intencji wszystkich Wiernych Zmarłych. Różaniec w  intencji wszystkich Wiernych zmarłych o godz. 17.30. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej, także w kaplicy cmentarnej. Spowiedź w kościele od godz. 16.30. Przed południem odwiedzimy chorych z  posługą kapłańską.

7. W sobotę (3.11) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Początek o godz. 8.30, a  o godz. 9.30 dodatkowa msza święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, oraz codziennie do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki: wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, komunia św., modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego. W miesiącu listopadzie można w  każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1.11- 8.11 odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy.

9. Od 3 listopada będziemy się modlić za zmarłych polecanych w Wypominkach w dni powszednie pół godziny przed mszą świętą wieczorową, zaś w niedzielę o godz. 15.30. Na kartkach Wypominkowych zostały podane daty, kiedy bliscy zmarli z danego Rejonu parafii będą polecani w modlitwie różańcowej. Msza święta w intencji zmarłych wspomnianych w  Wypominkach sprawowana będzie w miesiącu listopadzie w środy i piątki o godz. 18.00. Wypominki prosimy składać do skrzynki z napisem „Wypominki”.

10. Dziękujemy parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Zdrój.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p Kazimierza Migalskiego, Kazimierza Boconia i Krzysztofa Zubla. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w  Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Niech nie zabraknie zamyśleń nad życiem i przemijaniem. Nie zapomnijmy, że staliśmy się dziedzicami obietnicy życia wiecznego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00