1. Dzisiaj Msze święte jeszcze o godz. 9.30, 11.00, 12.15, 16.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 18.00. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.45.

2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.45. W pozostałe dni tygodnia o godz. 17.45.

3. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Łagiewnik w piątek po mszy świętej wieczorowej.

5. W najbliższą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która rozpocznie się o godz. 15.00 odśpiewaniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Prosimy też o przyniesienie przez dzieci w najbliższą niedzielę skarbonek wielkopostnych. O przygotowanie liturgii na godz.12.15 prosimy parafian rejonu Podlesie. W niedzielę Bożego Miłosierdzia Grupa pielgrzymkowa św. Wojciecha będzie miała swoje spotkanie świąteczne – w tym roku w Futomie. Przewodnik grupy i pielgrzymi z Futomy serdecznie zapraszają.
6. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia, 23 kwietnia w polskich kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi podczas 375. Zebrania Plenarnego. Zbiórka będzie wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony.

7. Pragnę złożyć szczere wyrazy podziękowania Wam kochani Parafianie i przybyli Goście za świadectwo waszej żywej wiary i miłość do Kościoła. Dziękuję bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie i pomogli nam głębiej przeżyć dni Triduum Paschalnego: za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej: Siostrom Służebniczkom posługującym przy parafii, szczególnie s. Przełożonej Anecie, siostrom z Caritasu na ręce s. Dyrektor Edyty i siostrze Beacie oraz p. Dorocie Piotrowskiej za piękny Boży Grób i Ciemnicę (to jest ich wspólne dzieło). Panom (kościelnemu i organiście), panu Romanowi Niecko za wykonane prace stolarskie oraz Bogumiłowi Kundzierewiczowi, chórowi i młodzieży oazowej za prowadzenie czuwań modlitewnych w Ciemnicy i Przy Bożym Grobie. Służbie Liturgicznej Ołtarza za posługę przy ołtarzu. Dziękuję za prowadzenie czuwań w ciągu dnia w Ciemnicy i przy Bożym Grobie przez poszczególne rejony parafii i Róże Żywego Różańca. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność przy Grobie Pańskim i ubogacenie dzisiejszej procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wszystkim tym osobom, które dzisiaj niosły obrazy, feretrony, chorągwie, baldachim, figury. Panu Burmistrzowi, Kierownikowi MOPS-u - p. Bogdanowi Błażowi  i Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu dziękuje za przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim za wszystko mówię staropolskie „Bóg zapłać”. Dziękuję Wam drodzy parafianie i goście, że przez tak liczny udział w tych celebracjach liturgicznych daliście przykład życia naszego brzozowskiego Kościoła.

8. Proszę przyjąć nasze kapłańskie życzenia: Fiodor Dostojewski napisał „Jestem dzieckiem wieku, dzieckiem braku wiary i codziennych wątpliwości i jestem nim do szpiku kości. Mimo to Bóg czasami darowuje mi chwile, kiedy czuję zupełny pokój. W tych chwilach rodzi się we mnie wyznanie wiary, w którym wszystko jest dla mnie jasne i proste – oto ono: wierzę, że nie ma nic piękniejszego i doskonalszego od Chrystusa i z gorącą miłością powtarzam, że nie tylko nie ma, ale i być nie może”. Idźcie zatem kochani Parafianie i przybyli Goście krokiem pewnym, w postawie zdumienia i zachwytu wobec tajemnicy zmartwychwstania. W niej odnajdujemy bijące światło, które oświeca ciemności śmierci, przygnębienia, cierpienia i trudności. Uwierzcie, że poza Zmartwychwstałym nikt nie może nam dać tej radości.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Janinę Stodolak i Marka Burnata. Dusze zmarłych polećmy Ojcu Niebieskiemu przez Jezusa Zmartwychwstałego jedynego Pośrednika. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00