OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.11.2018

1. Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe o godz.15.30 będzie połączone z odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu „O Jezu najsłodszy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W modlitwie różańcowej zaś polecać będziemy zmarłych.

2. W najbliższy wtorek po mszy świętej wieczornej zapraszamy Trójki Klasowe uczniów klas VIII  i III Gimnazjum w celu omówienia rekolekcji przed bierzmowaniem i samego Sakramentu Bierzmowania.

3. W najbliższy piątek święto św. Andrzeja, apostoła.

4. W piątek zapraszamy na wieczór uwielbienia do naszej Bazyliki po mszy świętej wieczornej. Zaproszenie kierujemy do wszystkich. W sposób szczególny zapraszamy osoby zaangażowane w  grupy duszpasterskie istniejące przy naszej parafii.

5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30.Dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W najbliższą niedzielę (2.12) rozpoczynamy Adwent. Msza święta niedzielna rano tradycyjnie o  godz. 6.00. Od najbliższej niedzieli będą do nabycia w kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny.

7. Na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Mickiewicza. Taca z naj bliższej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

8. W zakrystii są do nabycia jeszcze nasze parafialne kalendarze na rok 2019. Zachęcamy do nabycia.

9. W okresie zimowym zamknięte będą drzwi zewnętrzne od strony kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa , gdyż przy otwartych wszystkich drzwiach w kościele tworzy się przeciąg który jest szkodliwy dla zdrowia szczególnie dla osób zajmujących środkową część kościoła. Prosimy o zrozumienie te osoby, które korzystały z tego wejścia.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Helenę Książek. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

11. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, my kapłani życzymy Wam obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego, opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00