OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Tej mocy Bożego Ducha będziemy doświadczać i napełniać się nią między innymi przez poznawanie, rozważanie, medytowanie Słowa Bożego w rodzinach i podczas celebracji liturgicznych w kościele.

2. Dzisiaj nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wyłożone są na stoliku przy prasie katolickiej.

3. W dni powszednie msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, zaś w  sobotę o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci i dorosłych. Dla dzieci przygotowane są pomoce liturgiczne na każdy dzień dla głębszego przeżycia tego świętego czasu. Dzieci prosimy też o wykonywanie serduszek z dobrymi uczynkami. Godzinki ku czci NMP do roczystości Niepokalanego Poczęcia NMP codziennie pół godziny przed mszą świętą roratnią. Po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia (od 10.12) Godzinki ku czci NMP we wtorki i piątki zaś w poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II, w środę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej, a w czwartek nabożeństwo ku czci św. Józefa. Początek nabożeństw o godz. 17.40

4. W najbliższy czwartek (6.12.) przybędzie Święty Mikołaj do Białej Szkoły na godz. 16.30. „Biuro św. Mikołaja” będzie czynne w Białej Szkole już od godz. 14.00. Święty Mikołaj zaprasza też ministrantów, Dzieci Maryi i młodzież oazową i scholę. Burmistrz Brzozowa zaprasza w środę 5 grudnia o godz. 17.00 na Rynek, gdzie odbędzie się również spotkanie ze świętym Mikołajem. Biuro świętego Mikołaja będzie otwarte w Brzozowskim Domu Kultury od poniedziałku do środy w godzinach od 8.30 do 16.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 - 18.00. Chorych odwiedzimy w piątek z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. Wymiana bilecików członków Honorowej Straży NSPJ w piątek, podczas każdej mszy świętej. Dodatkowa msza święta o godz. 9.30.

6. W sobotę(8.12) przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z  kazaniami o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Na mszy świętej o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I  Komunii świętej. Dlatego na tę mszę świętą zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Mickiewicza za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Sokół.

8. W najbliższą niedzielę (10.12) przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek z  przeznaczeniem na pomoc tym Kościołom. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za wszelką życzliwość i okazaną pomoc mówimy staropolskie „Bóg zapłać”. Również w drugą i trzecią niedzielę Adwentu przed kościołem Dziewczęca Służba Maryi rozprowadzać będzie piękne stroiki Bożonarodzeniowe.

9. W wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w kaplicy Seminaryjnej szatę duchowną (sutannę) otrzyma kleryk naszej parafii Dawid Chęć. Pamiętajmy o nim w  naszych modlitwach

10. Zachęcamy do nabycia Tygodnika „ Niedziela” z najbliższej niedzieli (9.12). Poświęcony będzie m.in. uroczystościom, które przeżywaliśmy w Brzozowie w dniach 20 i  21 października.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Barbarę Piecuch i Jana Bluja. Dusze wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

12. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, my kapłani życzymy Wam obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego, opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i  bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00