OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU – 9.12.2018

1. Dziś Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek. Dzięki pozyskanym środkom finansowym, biuro Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przekazuje na Wschód szaty i naczynia liturgiczne, tabernakula, dzwony, pomoce katechetyczne i książki religijne, dofinansowuje działalność domów dziecka, opiekę nad bezdomnymi, ludźmi starszymi, czy domy samotnej matki. Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę z  przeznaczeniem na pokrycie kosztów już wykonanych i wykonywanych prac budowlano – konserwatorskich.

2. Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Ogólnokształcących rozprowadza dziś piękne stroiki Bożonarodzeniowe przed kościołem z których uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie potrzebującej z naszego terenu.

3. W najbliższy wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie formacyjno – modlitewne dla Honorowej Straży NSPJ.

4. W czwartek (13.12.) msza święta o godz. 18.00 z udziałem władz samorządowych i  pocztów sztandarowych w kolejną rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Podwale, Kopernika (1,3) Osiedlowa i Asnyka.

6. W najbliższą niedzielę będą już do nabycia wigilijne świece „Caritas”. Wyłożone będą przy stoliku z prasą katolicką. Przypominamy, że wyłożony na stoliku Tygodnik „Niedziela” zawiera relacje z naszych uroczystości przeżywanych 20 i 21 października 2018r.

7. W najbliższą niedzielę (16.12) Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic Róż Różańcowych o godz. 15.15.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Romana Miklicza. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..

9. Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, my kapłani życzymy Wam obfitości łask płynących od Pana Boga Trójjedynego, opieki naszej Pani Brzozowskiej, świętego Józefa oraz Waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i  bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00