Ogłoszenia parafialne
3 niedziela zwykła – 27.01.2019

1.Dzisiaj nieszpory o godz. 15.40.

2. W czwartek (31.01) o godz. 11.00 Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Brzozowie będzie miał w naszej bazylice mszę świętą z okazji Dnia Patrona Szkoły – bł. ks. Markiewicza.

3.W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie rano podczas Mszy świętej, wieczorem od godz. 17.30. W czwartek i piątek od godz. 16.30.

4.W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza święta o godz.9.30. Od godz. 8.50 nabożeństwo prowadzi Honorowa Straż NSPJ. Wymiana bilecików Honorowej Straży, podczas każdej mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych.

5.W najbliższą sobotę (2.02), która będzie pierwszą sobotą miesiąca przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego( Matki Bożej Gromnicznej) Msze święte z kazaniami o godz. 6.30, 9.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00.Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie Gromnic. Bardzo prosimy o zabezpieczenie gromnic przed skapywaniem wosku, aby nie pobrudzić ławek i posadzki. Z tyłu za ławkami na stoliku będą wyłożone kołnierzyki, które będzie można nałożyć na Gromnicę, a po skończonej mszy świętej położyć w tym samym miejscu. W tym dniu w sposób szczególny w naszych modlitwach polecamy wszystkie osoby konsekrowane, zwłaszcza siostry zakonne, które posługują w naszej parafii. Taca przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie połączone z mszą świętą o godz. 9.30. Na Mszy świętej o godz. 16.00 będzie miał miejsce obrzęd włączenia nowych kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryi.

6. W najbliższą niedzielę (3.02) z racji pierwszej niedzieli miesiąca aspersja, poświęcenie dewocjonaliów i jabłek wspominając św. Błażeja. Taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

7.Dziękujemy parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Widacz.

8. Koncert Charytatywny zatytułowany „Z Kolędą przez świat” w wykonaniu Natalii Cieślachowskiej Trojnar - sopran i  Wojciecha Bardowskiego – baryton poświęcony Oliwi Bąk z Witryłowa , która zmaga się z rzadką genetyczną chorobą, który miał się odbyć w dniu 19.01.2019r ze względu na żałobę narodową został przeniesiony na najbliższą sobotę (2.02.2019r) . Odbędzie się w Brzozowskim Domu Kultury. Zapraszamy gorąco do wzięcia udziału w tym koncercie i wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

9. Prosimy, aby nie wystawiać nóg na klęczniki w ławkach. Do rodziców zwracamy się również z tą prośbą, aby zwróciły uwagę swoim dzieciom. Trudno jest uklęknąć w ławce, gdy na klęcznikach odciśnięte są ślady butów i pokryte grubą warstwą piasku. Bardzo o to prosimy.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Barbarę Leń. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym w gronie najbliższych, przyjaciół i sąsiadów. Gościom bezpiecznego powrotu do domu rodzinnego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00