1.Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 15.40. Przed kościołem młodzież prowadzi kiermasz książek , a dochód zostanie przeznaczony dla dzieci Afryki.

2.W poniedziałek (12.06)w dniu wspomnienia 108 Męczenników II wojny światowej podczas mszy świętej wieczorowej o godz. 18.00 modlić się będziemy o rychłą kanonizację bł. Celestyny Faron.Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek (13.06) nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się o godz. 17.30 przedstawieniem zatytułowanym” Dzieci pomóżcie memu sercu zwyciężyć” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej, następnie będzie msza święta, różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Z racji wspomnienia św. Antoniego Padewskiego podczas każdej mszy świętej poświęcenie lilii. Dla dzieci sypiących kwiatki w uroczystość Bożego Ciała odbędzie się próba we wtorek o godz. 16.00

4. W środę (14.06) o godz.12.30 będzie sprawowana w naszej Kolegiacie msza święta z udziałem Komendy Straży Powiatowej w Brzozowie, zaś o godz. 19.00 Msza święta przy kapliczce świętego Antoniego na Podlesiu. Po mszy świętej wieczorowej odbędzie się też spotkanie dla osób udających się do Częstochowy na Pielgrzymkę Honorowej Straży NSPJ.

5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, uroczysta msza św. z procesją Eucharystyczną o godz. 9.30 oraz po południu msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Procesja odbywać się będzie ulicami: 3 Maja, Kubasa, Bielawskiego i Mickiewicza. Pierwszy ołtarz na skrzyżowaniu dróg 3-go Maja i Kubasa. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon – Horybek. Drugi ołtarz przy kapliczce przy ul. ks. Bielawskiego. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon - Borkówka Trzeci ołtarz na przeciw budynku Prokuratury (przy ulicy Bielawskiego). Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon - Widacz. Czwarty ołtarz przy Poczcie. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon - Rynek. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby w strojach komunijnych włączyły się czynnie do tej procesji (dziewczynki sypały kwiatki, zaś chłopcy dzwonili dzwonkami). Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji i również sypały kwiatki, dzwonili dzwonkami. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Do dorosłych zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Dzieci sypiące kwiaty w Uroczystość Bożego Ciała będą miały próbę we wtorek o godz.16.00. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.

6. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Bożego Ciała. Spowiedź święta w środę od godz. 16.30. W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30

7. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp. Adam Szal.

8. W najbliższą niedzielę (18.06) Dzieci Boże i Oaza młodzieżowa zbierać będą do puszek przed kościołem dowolne ofiary z przeznaczeniem na dofinansowanie naszych dzieci i młodzieży udających się na rekolekcje wakacyjne. Za wsparcie tej inicjatywy już dzisiaj w imieniu dzieci i młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. O przygotowanie liturgii mszy świętej na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 prosimy parafian rejonu Mickiewicza, a dzisiaj dziękujemy parafianom rejonu Rynek za przygotowanie liturgii słowa. Msza święta o godz. 11.00 sprawowana będzie w intencji mieszkańców Rejonu Mickiewicza z ofiary złożonej z racji „Majówki”.

10. W najbliższą niedzielę (18.06) w Orzechówce przy Dziennym Domu Opieki Medycznej odbędzie się „Żonkilowy Piknik Rodzinny”. Rozpoczęcie o godz. 13.00.

11. Przypominamy, że w dniach od 17.07. -22.07.2017r. organizowana jest pielgrzymko – wycieczka do Trójmiasta w tym Toruń i Malbork. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła do 23.06.2017r. Od ilości uczestników uzależniony jest ten wyjazd.

12. Przypominamy też, że w dniach od 4.07. – 15.07.2017r. wyrusza na pątniczy szlak na Jasną Górę 37 Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka .” Spotkanie organizacyjne dla wybierających się na Pielgrzymkę odbędzie się w niedzielę 25.06.2017r. w naszej Kolegiacie o godz. 14.00. Zapraszamy do podjęcia odważnej decyzji i wyruszenia na pątniczy szlak. Ci, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie mogą uczynić to w sposób duchowy.

13. W Starej Wsi u Sióstr Służebniczek zostało złożone podziękowanie za zdrowie przez wstawiennictwo Sługi Bożej s. Leoni Nastał. Widnieje podpis Wanda z Machowej. Siostry proszą osoby spokrewnione z p. Wandą a mieszkające w Brzozowie o kontakt. w Brzozowie wg. danych ma mieszkać siostra p. Wandy).

14. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Tronu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy dzisiejszym niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00