1.Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dzisiaj nabożeństwo ku czci NSPJ z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 15.30, a w dni powszednie (do czwartku włącznie o godz. 17.30.) Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Pana Jezusa, Który pozostał z nami i dla nas w Eucharystii.

2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem dla chorego Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego w celu pokrycia kosztów przeprowadzenia operacji serduszka w USA.

3. W czwartek (10.06) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci na Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W piątek(11.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, Episkopat Polski na czele z abp. Stanisławem Gądeckim, w 100-lecie poświęcenia tejże Bazyliki oraz w 100-lecie aktu poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Jezusa, jakie miało miejsce na Małym Rynku w Krakowie w 1921 r., kolejny raz zawierzy Bożemu Sercu całą naszą Ojczyznę. Chcemy w tym uroczystym dniu trwać na modlitwie przy Boskim Sercu Jezusa. Po Mszy Świętej porannej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 18.00. Honorowa Straż będzie prowadzić całodzienne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, a od godz. 17.00 czuwanie wspólne. Zapraszamy wszystkich parafian, aby przyjść w tym dniu na chwilę czuwania i uwielbić Serce Jezusa, Które do końca nas umiłowało. Msze święte z kazaniami będą o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W piątek (11.06) zapraszamy na Mszę świętą na godz. 18.00 młodzież klas VIII z Brzozowa i Zmiennicy, która przystąpi do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej odbędzie się próba przed bierzmowaniem, zaś w sobotę (12.06) Mszą Świętą o godz. 16.00 rozpocznie się „ Dzień skupienia” dla przystępujących do bierzmowania. Msza Święta o godz. 16.00 będzie połączona z konferencją o istocie sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i ich rodziców. Spowiedź święta trwać będzie do godz. 18.00.

6.W najbliższą niedzielę(13.06) podczas Mszy świętych poświęcenie lilii z racji wspomnienia św. Antoniego. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 15.30 (różaniec, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła z odśpiewaniem Litanii Loretańskiej, Msza Święta i Apel Fatimski).

7. Taca z najbliższej niedzieli jest inwestycyjna. Za złożone ofiary już dzisiaj składamy szczere „ Bóg zapłać”. Przystąpiliśmy do prac, które zostały zaplanowane na ten rok.
W naszej Bazylice konserwacji zostanie poddanych 13 obrazów olejnych, które stanowią wystrój naszej świątyni. Koszt konserwacji 100 tys. złotych, a w budynku Kolegium wymieniane są tynki na poziomie parteru w ciągach komunikacyjnych oraz zostaną wymienione wszystkie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne na poziomie parteru w ilości 24 sztuk. Koszt tych prac 250 tys. złotych. Na te prace pozyskaliśmy w tym roku 210 tys. złotych (z Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Konserwatora Zabytków, Urzędu Marszałkowskiego i Powiatu Brzozowskiego). 1/3 kosztów, zatem, to wkład własny.

8. W niedzielę(20.06) o godz. 14.00 dodatkowa Msza Święta dla uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne.

9.Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, tym, którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, j życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów. Radosnych spotkań przy stole rodzinnym.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00