1.Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Msza Święta o godz.16.00 bez kazania, a bezpośrednio po Mszy Świętej koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego . Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolęd i wspólnego kolędowania.

2. W czwartek(6.01) Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona jest na misje. Msza Święta o godz. 18.00 bez kazania. Bezpośrednio po Mszy Świętej wystawione zostaną w naszej bazylice „Jasełka Bożonarodzeniowe” przez naszą młodzież parafialną. Zapraszamy do obejrzenia.

3. W piątek(7.01) przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.45, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy Świętej. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych. Spowiedź święta podczas Mszy Świętych.

4.W najbliższą niedzielę przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Jest to jednocześnie zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

5.Dziękujemy Parafianom rejonu Podlesie za przygotowanie liturgii Mszy Świętej na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie Liturgii Słowa przez Parafian rejonu Potok.

6. Ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. W tym roku z wizytą duszpasterską mieliśmy udać się do parafian mieszkających w rejonach: Rynek , Mickiewicza, Sokół, [Podwale, Kopernika (1,3) , Bielawskiego 3,] Kopernika 5,7,9 i Szpital. Wzorem roku ubiegłego podczas każdej mszy świętej w najbliższą niedzielę( Niedzielę Chrztu Pańskiego) zostaną odmówione modlitwy z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Pańskim w naszych rodzinach. W taki sposób pragniemy przeżyć tegoroczne spotkanie kolędowe w Wami wszystkimi. Prosimy, aby przynieść wodę do poświęcenia. Podczas każdej mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia wody. Prosimy, aby tą wodą poświęcić swoje domy, swoje mieszkania. Na stoliku z prasą katolicką zostaną wyłożone książeczki kolędowe zatytułowane „ Posłani w pokoju Chrystusa”, które przybliżają w sposób bardzo przystępny program duszpasterski na rok 2022. Ciekawa lektura, tak jak w latach poprzednich, więc prosimy o przyjęcie tej lektury do swoich domów, aby przypominała czas wspólnych naszych kapłańskich spotkań kolędowych w Waszych domach.

7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzozowie informuje, że w 2022r. będzie realizował programy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „ Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, oraz „ opieka wytchnieniowa”, realizowane ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje w siedzibie MOPS oraz na stronie internetowej MOPS-u.

8.W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Zbigniew Fijałka i Zbigniew Szałajko. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

9.Wszystkim Solenizantom i tym , którzy obchodzą rocznicę swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy „ ad multos annos”.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00