1. Dzisiaj w pierwszy dzień Roku Pańskiego 2023 w sposób szczególny modlimy się w intencji pokoju na świecie, na Ukrainie. Po Mszy świętej o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej cichej adoracji.
Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ze względu na pierwszą niedzielę miesiąca w czasie Mszy świętej aspersja i poświęcenie dewocjonaliów.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

3. W czwartek (05.01.2022 r.) po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków naszej Grupy Biblijnej. Spotkanie odbędzie się w budynku „białej szkoły”.

4. W piątek( 6.01) przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte, jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 16.00. Ze względu na organizowany Orszak Trzech Króli Msza Święta będzie o godz. 15.00, a nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Po tej Mszy Świętej udamy się na Rynek, gdzie będzie dalsza część programu kolędowego. (prosimy o zapamiętanie tej zmiany). Msza Święta o godz. 9.30 połączona będzie z rozesłaniem „ Kolędników Misyjnych”. W tym miejscu dziękujemy dzieciom Szkoły Podstawowej za chętne włączenie się w to dzieło niesienia pomocy misjonarzom. Zebrane ofiary z kolędowania zostaną przeznaczone na misje do Zambii, gdzie posługują Siostry Służebniczki. Podczas Mszy Świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Spowiedź święta podczas Mszy Świętych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych z posługą kapłańską wyjątkowo odwiedzimy w pierwszą sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych.

5.W pierwszą sobotę miesiąca (7.01) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 8.30. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30, zaś w Domu Generalnym Sióstr Służebniczek w Starej Wsi o godz. 8.00 – Męski Różaniec. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W sobotę ( 7.01) po Mszy Świętej wieczorowej o godz. 18.00, która będzie bez kazania odbędzie się koncert kolęd i jasełka w wykonaniu Młodzieży Oazowej i Scholii Parafialnej.
Serdecznie zapraszamy.

7. W najbliższą niedzielę (8.01) Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 16.00, która będzie bez kazania nasz Chór Parafialny wystąpi z koncertem kolęd. Zapraszamy do wysłuchania i wspólnego kolędowania, zaś w niedzielę (15.01) również po Mszy Świętej o godz. 16.00 Koncert w wykonaniu orkiestry dętej „Fire Band” Brzozowskiego Domu Kultury oraz solistów.

8. Dziękujemy Parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Podlesie.

9. Spotkanie organizacyjne dla dzieci, które pójdą z kolędą misyjną odbędzie się w czwartek (5.01) o godz. 17.00 w Białej Szkole.

10. Burmistrz Brzozowa ogłasza nabór do programu „ Asystent Osoby Niepełnosprawnej” edycja 2023 oraz „ Opieka wytchnieniowa”. Szczegółowe informacje dotyczące tego programu umieszczone zostały na tablicy ogłoszeń przed kościołem ( bramą główną).

11. Kino Sokół wyświetlać będzie film pt „Prorok” o Bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim w dniach od 7.01 – 10.01.2023 o godz. 18.00.

12. Porządek spotkań kolędowych w naszej Bazylice o godz. 18.00 rodzin mieszkających przy następujących ulicach (Harmonogram)

13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Grażyna Siedleczka, śp. Wojciech Tabęcki i śp. Edward Jarosz. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

14. Kochani Parafianie. Kilka godzin temu otwarliśmy kolejne drzwi naszego życia. Rozpoczęliśmy kolejny rok. Nie wiemy , jakie drzwi w tym roku przyjdzie nam otwierać, przez jakie drzwi przyjdzie nam przechodzić, co za poszczególnymi drzwiami będzie się kryło , ale wiemy jedno, w te drzwi nowego roku chcemy wejść z Maryją. Maryja to Imię, które oświeca drogę naszego życia, uśmierza ból, wlewa w duszę pokój i święte wesele. Zacznijmy nowy rok zainspirowani słowami papieża Franciszka „ Nigdy nie ulegajmy pesymizmowi i temu zgorzknieniu, jakie każdego dnia proponuje nam diabeł. Nie ulegajmy pesymizmowi i zniechęceniu”, a ponadto , by nam w tym roku nie zabrakło w sercach pokoju, byśmy z tym pokojem wchodzili w kolejne drzwi, które pojawią się na drodze naszego wędrowania. Błogosławionego Nowego Roku Pańskiego 2023.