1. Dziś nieszpory o godz. 15.40.

2. W środę(5.07) wyrusza z naszej Parafii Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - Grupa św. Wojciecha. Msza Święta na rozpoczęcie Pielgrzymki w naszej Bazylice pod przewodnictwem Ks. biskupa Krzysztofa Chudzio o godz.7.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy Świętej i pożegnania Pielgrzymów.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek od godz. 16.50 modlitwy prowadzone w intencji powołanych i nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 15.30 – 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00.W piątek w godzinach przedpołudniowych swoich chorych odwiedzą ks. Piotr i ks. Jakub, zaś w miesiącu sierpniu swoich chorych odwiedzi ks. Bartosz. Prosimy o zapamiętanie tej wakacyjnej zmiany. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy świętej. Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9:30 zaś od godz. 8.45 czuwanie modlitewne prowadzone przez członków Honorowej Straży NSPJ.

5. W sobotę w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana z Dukli, prezbitera i patrona naszej archidiecezji przemyskiej.

6. Dziękujemy Parafianom Rejonu Horybek za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy Parafian Rejonu Podlesie.

7. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Dziękujemy szczerym sercem za każdą złożoną ofiarę na ten cel. Oprócz prac prowadzonych przy plebani zostały oddane do renowacji i konserwacji drzwi wraz z portalami do dwóch zakrystii, wieczna lampa i obraz Jezusa Zmartwychwstałego, a przy budynku Kolegium remontowi zostaną poddane dwa pomieszczenia na parterze. Na prace konserwatorskie przy kościele i budynku Kolegium pozyskaliśmy dotacje z Ministerstwa Kultury w wysokości -100 tys. zł, MSWiA – 40tys. zł., Urzędu Marszałkowskiego – 50 tys. zł, oraz Starostwa Powiatowego w Brzozowie – 12 tys. zł. Nasz wkład własny finansowy jaki mamy włożyć w prace przy kościele i Kolegium wynosi 14 tys. zł. W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Warszawie złożyliśmy wniosek o pierwszą płatność wykonanych robót termomodernizacyjnych na zewnątrz budynku plebanii i czekamy na wypłatę tych środków. Ponadto Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki w Rzeszowie przyznał nam dotację na prace prowadzone przy plebani w wysokości 95 tys. złotych. W tych dniach podpisaliśmy umowę. Przypominamy, że prace związane z rozbudową budynku, wymiana dachu , dodanie większej mocy paneli fotowoltaicznych i większość prac wykonywanych wewnątrz budynku realizujemy dzięki ofiarom składanym przez Was na tacę.

8. W kościele został znaleziony pierścionek. Do odebrania w zakrystii.

9. Niech błogosławieństwo Boże, opieka Maryi naszej Pani Pocieszenia i Świętego Józefa towarzyszy Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.