OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie pasyjnym. Gorzkie Żale o godz. 15.00 połączone będą z  Nowenną do św. Józefa. Msze święte niedzielne o godz. 16.00 i 18.00 w okresie Wielkiego Postu z racji nabożeństw Gorzkich Żali są bez kazań, dlatego prosimy uczestników tych mszy świętych, aby mszę świętą łączyli z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchali kazania pasyjnego. Przypominamy, że taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Dzisiaj też rozpoczynają się w naszej parafii „Katechezy przedmałżeńskie” po mszy świętej wieczornej. Odbywać się będą w soboty i niedziele Wielkiego Postu po mszy świętej wieczornej.

3. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Mówimy wszystkim szczere „Bóg zapłać”.

4. Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum. Wszystkich uczestników rekolekcji i księdza rekolekcjonistę obejmijmy naszą szczerą modlitwą.

5. W najbliższy wtorek po mszy świętej wieczornej Honorowa Straż NSPJ zaprasza wszystkich na nabożeństwo adoracyjno – formacyjne, które odbędzie się w naszej bazylice.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o  godz. 15.30.

7. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa w dni powszednie o godz. 17.40.

8. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika (1, 3), Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Kopernika (5,7,9), Osiedlowa i Asnyka.

9. W przyszłą niedzielę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych połączona będzie z nabożeństwem Gorzkich Żali o godzinie 15.00.

10. W najbliższą niedzielę (17.03) na mszy świętej o godz. 9.30 powitamy obraz Matki Bożej Robotników Solidarności. Historia tego obrazu sięga lat osiemdziesiątych minionego wieku i wydarzeń związanych z szerokim ruchem Solidarności. Jest to ikona Matki Bożej Częstochowskiej umieszczona na tle biało – czerwonej flagi. Obraz przebywał będzie w naszej parafii do soboty (23.03) do godzin południowych. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich pracujących do oddania czci Matce Bożej w ikonie Robotników Solidarności.

11. W najbliższą niedziele przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek na misje ad Gentes.

12. W dniach 22.03 – 24.03.2019 w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie przed kościołem.

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Zofię Miksiewicz i Jadwigę Haduch. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

14. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Prośmy Ducha Świętego, aby pomógł nam formować chrześcijańską postawę ucznia – apostoła Chrystusa.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00