OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04.2019

1. Kończy się dzisiaj Oktawa Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Z  racji Tygodnia Miłosierdzia dzisiaj przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na Caritas. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego na godz.15.00 a na zakończenie nabożeństwa zmiana tajemnic róż różańcowych. Przypominamy, że codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

2. Jutro przeżywamy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, zaś we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona ze względu na Oktawę Wielkanocy z 23 kwietnia.

3. W środę (1.05) rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie nabożeństwa o  godz. 17.30, zaś w niedziele i Uroczystości o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, uwielbienia Pana Boga wraz z Matką Bożą.

4. W piątek (3.05) Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Msza święta o godz. 9.30 z udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w  czwartek od godz. 17.30 W piątek (Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski) podczas każdej mszy świętej. Wymiana bilecików Honorowej Straży podczas każdej mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską wyjątkowo w czwartek (2.05) w godzinach przedpołudniowych. W najbliższy piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

6. W pierwszą sobotę (4.05) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca wyjątkowo o  godz. 8.00, zaś msza święta o godz. 9.00.

7. W najbliższą niedzielę (5.05) w czasie każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza Święta o godz. 12.15 będzie z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej.

8. W niedzielę (12.05) z racji Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii o godz. 11.00 nie będzie mszy świętej o godz. 12.15. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany.

9. Dziękujemy parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa, zaś na najbliższą niedzielę prosimy parafian rejonu Widacz.

10. Urząd Miejski w Brzozowie informuje , że 30 kwietnia br. z terenu miasta Brzozowa będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wystawienie odpadów do godz. 7.00 rano. Sprzęt elektryczny i elektroniczny dostarczamy indywidualnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy siedzibie PGK w  Brzozowie przy ul. Legionistów 10 od godz. 8.00 – 16.00, w soboty od godz. 8.00 – 12.00.

11. W związku z realizacją projektu pt. „Wymiana indywidualnych źródeł ciepła na wysokoprawne lub niskoemisyjne dla gospodarstw domowych” Gminy Brzozów Burmistrz informuje, że przyjmowane są deklaracje uczestnictwa w projekcie. Wszelkie informacje pokój nr 14 Urząd Miejski w Brzozowie i strona internetowa Gminy Brzozów.

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Radości paschalnej i  miłych spotkań stole rodzinnym. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Prośmy Ducha Świętego, aby pomógł nam formować chrześcijańską postawę ucznia – apostoła Chrystusa.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00