1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. biskupa Jana Niemca z diec. kamieniecko - podolskiej na Ukrainie, który ukończył nasze Przemyskie Wyższe Seminarium Duchowne w 1987r. Duszpasterzował przez jakiś czas w naszej diecezji, odbył studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim a 1992 r. wraz z grupą księży z diecezji przemyskiej wyjechał na Ukrainę. Pracował, jako wykładowca i rektor w seminarium duchownym w Gródku Podolskim, następnie był profesorem w Wyższym Seminarium Duchownym w Brzuchowicach Archidiecezji Lwowskiej. 21 października 2006 r. został mianowany przez papieża Benedykta XVI biskupem pomocniczym diecezji kamienieckiej. Jako hasło biskupie przybrał słowa św. Jana Chrzciciela: „Ecce Agnus Dei” (Oto Baranek Boży). Sakrę otrzymał 8 grudnia 2006 z rąk kardynała Mariana Jaworskiego. Dzisiaj podczas Mszy świętych do godz. 12.15 ks. biskup głosi kazania i za tę posługę słowa serdecznie dziękujemy.

2. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na misje „ Ad Gentes”. Dziękujemy też za ofiary składane dzisiaj na rzecz prowadzonych inwestycji w naszej parafii. Dziękujemy ponadto Irenie i Stanisławowi Pytlak za sponsorowanie odrestaurowania pająka świetlnego w nawie głównej. Bóg zapłać.

3. We wtorek (10.03) początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa. W dni powszednie o godz. 17.40, zaś w niedzielę(15.03) podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00.

4. Również we wtorek(10.03) po Mszy świętej wieczornej w Białej Szkole odbędzie się spotkanie dla „Trójek klasowych” rodziców uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, zaangażowanych w przygotowanie uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania przez naszą młodzież. Przypominamy, że sakramentu bierzmowania udzieli
Ks. Arcybiskup Józef Michalik w dniu 14 maja o godz. 17.00.

5. W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.30 a dla dzieci o godz. 15.30. Na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 i Mszę świętą zapraszamy młodzież klas VIII, która przystąpi do sakramentu bierzmowania. W czasie Mszy świętej młodzież złoży przyrzeczenia abstynenckie i przyjmie znak krzyża, przynależności do Chrystusa i świadomego podążania za Chrystusem w życiu codziennym.

6. W najbliższą niedzielę(15.03) podczas Mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, która przygotowywać nas będzie do zbliżających się Misji Parafialnych, które przeżywać będziemy od piątej niedzieli Wielkiego Postu (29.03). Na stoliku z prasą katolicką został wyłożony program Misji Świętych. Bardzo prosimy, aby każda Rodzina zapoznała się z tym programem i tak dostosowała czas swoich zajęć w ciągu dnia, aby w tych świętych celebracjach liturgicznych uczestniczyć.

7. Dziękujemy Parafianom rejonu Kopernika (5,7,9) Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej parafian rejonu Szpital.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic róż różańcowych podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz.15.00.

9. W Brzozowskim Domu Kultury w najbliższy czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spektakl słowno – muzyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym przygotowany przez młodzież naszego Liceum Ogólnokształcącego. Wstęp wolny. Zapraszamy

10.W piątek 4 tygodnia Wielkiego Postu (27.03) odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rejestracja uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przez stronę internetową. Szczegółowe informacje umieszczone zostały na plakatach w gablotach przed kościołem.

11.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Andrzeja Lenia. Dusze zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

12. Solenizantom ( Solenizantkom dnia dzisiejszego siostrom Służebniczkom Beatom) Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin a szczególnie wszystkim Kobietom w Dniu dzisiejszego Święta życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Prośmy Ducha Świętego, aby pomógł nam formować chrześcijańską postawę ucznia – apostoła Chrystusa.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00