1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość naszego narodu. Polecamy uzależnionych i ich rodziny.

2. W naszej parafii rozpoczęliśmy 40 – godzinne nabożeństwo wprowadzające nas bezpośrednio w  okres Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji po każdej Mszy świętej. Dzisiaj nie będzie Nieszporów. Msze święte z kazaniami jutro i we wtorek o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji jutro i we wtorek po porannej Mszy świętej i trwać będzie do godz. 18.00.

3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.
Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30; 9.30; 16.00; 18.00. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Taca z Środy Popielcowej przeznaczona będzie podobnie jak rok temu na Fundację „Wzrastanie” założoną przez śp. ks. Prałata Franciszka Rząsę.

4 W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej tak jak w latach ubiegłych o godz.7.00, 15.30 ( dla dzieci) i 17.30. Wyjątkowo w najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 15.30 również dorosłych, gdyż będzie miała charakter poetycko – muzyczny w wykonaniu zespołu Noro Lim z akompaniamentem fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli i fletu. Szczegółowe informacje na plakatach umieszczonych w gablotach przed kościołem. Koncert zatytułowany „ Idziemy za Tobą” trwał będzie około godziny, dlatego w piątek nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00, a intencja z godz. 16.00 odprawiona będzie rano o godz. 6.30. Po zakończonym nabożeństwie drogi krzyżowej udzielona będzie Komunia święta.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 i 17.00.

6. W najbliższą niedzielę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona będzie z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 15.00.

7. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych (Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach). Za odprawienie Drogi Krzyżowej, czy uczestnictwo w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust, można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O doby i najsłodszy Jezu”. Taca zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i  dekoracje do Bożego Grobu.

8. W najbliższą niedzielę (21.02) po Mszy świętej wieczornej rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie i prowadzone będą przez Okres Wielkiego Postu w soboty i  niedziele po Mszy świętej wieczornej.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Irenę Brodawka, Artura Stanisława Szymańskiego, Andrzeja Datę i Barbarę Bargieł. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

10. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00