1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie pasyjnym. . Msze święte niedzielne o godz. 16.00 i 18.00 w okresie Wielkiego Postu z racji nabożeństw Gorzkich Żali są bez kazań, dlatego prosimy uczestników tych Mszy świętych, aby Mszę świętą łączyli z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchali kazania pasyjnego. Dzisiaj możemy też wspomóc misje AD GENTES składając ofiarę do skrzynki wystawionej z tyłu za ławkami z napisem „ na misje”.

2. W środę o godz. 16.00 zbiórka dla wszystkich ministrantów. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów a rodziców prosimy o przypomnienie swoim synom o tym wydarzeniu. W środę
o 17.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby w Marynarce Pana. Prosimy Rodziców o pomoc w odbudowaniu szeregów ministrantów, których osłabiła pandemia.

3.W najbliższy piątek (18.03) zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowie na nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 15.30. Temu nabożeństwu przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal, a po zakończonym nabożeństwie wygłosi naukę do dzieci i młodzieży. Z tej racji nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Intencja Mszy Świętej zostanie odprawiona rano o godz. 6.30. Obecność Ks. Arcybiskupa związana jest z przeżywaną w naszym dekanacie wizytacją kanoniczną, ale jednocześnie będzie to spotkanie zastępujące rekolekcje szkolne wielkopostne. Wraz z dziećmi zapraszamy i rodziców. Spotkanie zakończy obrzęd udzielenia Komunii świętej. Na Mszę Świętą na godz. 18.00 ( w piątek ) zapraszamy uczniów klas VIII. Podczas Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd nałożenia krzyży przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania.

4.W sobotę (19.03) Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte w porządku dnia powszedniego. To dzień imienin Ks. Arcybiskupa seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecajmy w naszej modlitwie.

5. Dziękujemy Parafianom rejonu Szpital za przygotowanie liturgii Mszy Świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie Liturgii Słowa przez Parafian rejonu Horybek.

6. W najbliższą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali połączone będzie o godz. 15.00 z Nowenną do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych.

7. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa do piątku włącznie przed Mszą Świętą wieczorną.

8. Katecheza przedmałżeńska w soboty i niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.

9. Przypominamy, że w niedzielę (27.03), kiedy przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Ks. Arcybiskupa Metropolity Adama Szala nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany.

10. Lekarz medycyny rodzinnej Andrzej Kohlhepp informuje, że przyjmuje w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w nowo powstałym Ośrodku Zdrowia na ul. Słowackiego 4 ( przy parkingu obok naszego kościoła w budynku nad apteką Rodzinną).Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.

11. W ramach pomocy Ukrainie na konto Caritas przekazaliśmy kwotę 30.000 tys. złotych.

12. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do Domu Ojca śp. Grzegorz Mrozek i Antonina Baran. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

13. W obliczu toczącej się wojny, dramatów ludzkich, ofiar ludzkiego życia trwajmy mocno na modlitwie i błagajmy Maryję Królową Pokoju , aby uprosiła przed tronem Boga pokój dla świata.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00