1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15.00 połączone są z Nowenną do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych.

2. W środę(23.03) o godz. 17.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W piątek (25.03) przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte jak w dni powszednie. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 złożenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Kto nie będzie mógł tego uczynić podczas liturgii Mszy Świętej może to uczynić indywidualnie,(odczytać z deklaracji tekst przyrzeczenia i podjąć dowolną codzienną modlitwę w intencji dziecka nienarodzonego).Deklaracje wyłożone zostały na stoliku z prasą katolicką.

4. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego od godz. 16.30 – 17.30 trwać będzie spowiedź święta dla uczniów klas VIII przystępujących do bierzmowania a także ich rodziców i świadków bierzmowania. W tym dniu podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. W naszej bazylice o godz. 15.00 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy różaniec w intencji pokoju na świecie i w Ukrainie. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tej modlitwie.

5. W sobotę wspomnienie świętego Łotra, który jest patronem naszej Archidiecezji. Od godz. 9.00 rozpocznie się studium biblijne prowadzone przez ks. Prof. Stanisława Haręzgę – biblistę.

6.Dziękujemy Parafianom rejonu Horybek za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa na godz. 11.00, zaś za tydzień liturgię słowa na każdą Mszę Świętą przygotowują członkowie grup duszpasterskich działających w Parafii.

7. W najbliższą niedzielę (27.03) przeżywać będziemy w naszej Parafii wizytację kanoniczną Pasterza naszej Archidiecezji Ks. Arcybiskupa Metropolity Przemyskiego Adama Szala . Przybywa do nas z posługą Słowa i jako szafarz Sakramentów Świętych. Uroczyste powitanie Pasterza na Mszy Świętej o godz. 8.00. Sakramentu bierzmowania Ks. Arcybiskup udzieli podczas Mszy Świętej o godz. 9.30.Wygłosi homilie ponadto podczas Mszy Świętej o godz. 12.15( przypominamy, że nie ma Mszy Świętej o godz. 11.00).Wygłosi też kazania pasyjne
w czasie Gorzkich Żali o godz. 15.00 i 17.00 ( przypominamy, że Msze Święte o godz. 16.00 i 18.00 są bez kazań , dlatego prosimy łączyć Mszę Świętą z nabożeństwem Gorzkich Żali
i wysłuchać kazania pasyjnego).

8. W piątek (1.04) będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00. . Osoby pragnące wziąć udział w tej Drodze Krzyżowej muszą wcześniej zapisać się i wypełnić formularz. Na naszej stronie internetowej parafialnej, jest umieszczony plakat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej a na nim w prawym dolnym rogu adres na czerwonym tle www.edk.org.pl( prosimy o kliknięcie i tam będą wszystkie informacje) lub zapoznać się z plakatem umieszczonym w gablocie przed kościołem. Osoby podejmujące trud odprawiania Drogi Krzyżowej nocą muszą pamiętać, że nie jest to wycieczka, tylko spotkanie sam na sam z Bogiem. Idziemy indywidualnie. Starajmy się zachować kontakt wzrokowy z drugą osobą dla bezpieczeństwa. Jest 6 tras o różnym stopniu trudności i długości. Będą dostępne w aplikacji EDK. Uczestnicy biorą wszelką odpowiedzialność za siebie.

9. W niedzielę (27.03) przypada druga rocznica śmierci Ks. Infułata Juliana Pudło. Wspomnijmy w naszych modlitwach o Tym wieloletnim duszpasterzu na naszej Brzozowskiej Ziemi, a w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Anna Zalot i Krystyna Wasula , która została pogrzebana na cmentarzu w Parafii Samoklęski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. W obliczu toczącej się wojny, dramatów ludzkich, ofiar ludzkiego życia trwajmy mocno na modlitwie i błagajmy Maryję Królową Pokoju , aby uprosiła przed tronem Boga pokój dla świata.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00