1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja Życia”. Jak co roku budujemy żywy pomnik św. JPII fundując stypendia dla uczniów. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są do puszek ofiary z przeznaczeniem na ten cel. W naszej bazylice umieszczona została skarbona pod chórem z napisem: „ Żywy pomnik św. Jana Pawła II”, do której możemy złożyć ofiarę na ten cel. Nabożeństwo popołudniowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Dzisiaj też przypada rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika, módlmy się w Jego intencji.

2. W poniedziałek (16.10) spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Msza Święta o godz. 18.00, a po Mszy Świętej spotkanie w Białej Szkole. Gościem spotkania będzie ks. dr Witold Burda- postulator procesu beatyfikacyjnego bł. Rodziny Ulmów. Przy tej okazji Parafia jak i Koło Brzozowskiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej dziękuje wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary pieniężne na fundusz stypendialny dla młodzieży naszej parafii „Pomóż wzrastać”. Tym samym prosimy wszystkich ofiarodawców o wsparcie w kontynuowaniu tego dzieła. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone są kartki z numerem konta. Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona 29 października o godz. 11.00.

3. Jutro też spotkanie Grupy biblijnej. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 16.00, a po niej prowadzone lectio divina przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy Słowem Bożym.

4. W środę (18.10) w liturgii Kościoła przeżywamy Święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona służby zdrowia. Po różańcu dla dzieci zbiórka dla kandydatów na ministranta.
Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W czwartek (19.10) wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona naszego Powiatu Brzozowskiego. Msza Święta z udziałem naszych władz samorządowych i zaproszonych gości o godz. 13.00. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów przy obelisku bł. ks. Jerzego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Dziękujemy Parafianom Rejonu Zdrój za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii przez Parafian rejonu Widacz.

8. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00