1. Dziś Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona z modlitwą różańcową za zmarłych i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. W zakrystii są jeszcze do nabycia nasze parafialne kalendarze.

2. Jutro zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16.00 członków Grupy Biblijnej. Po Mszy Świętej lectio divina prowadzone przed Najświętszym Sakramentem.

3. W najbliższy wtorek(21.11) po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków chóru parafialnego. Zapraszamy serdecznie też nowe osoby, które dysponują czasem i chęcią wstąpienia w szeregi chóru.

4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej kolejny wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Najbliższa niedziela , to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.30 poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

6. Dziękujemy Parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy Świętej Parafian rejonu Podwale, Kopernika(1,3), Bielawskiego 3

7. Nasza Parafia otrzymała relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. W stosownym czasie dokonamy uroczystego wniesienia relikwii, ale ten fakt chcielibyśmy poprzedzić powstaniem Róży różańcowej Rodziców pod wezwaniem błogosławionej Rodziny Ulmów modlących się za swoje dzieci. Beatyfikacja Rodziny Ulmów jest na dzisiejsze czasy znakiem, kiedy widzimy wyraźny kryzys życia rodzinnego. Potrzeba, aby nasze rodziny miały swoich orędowników w niebie, czerpały wzór do naśladowania i były silne siłą wiary i miłości. Dla założenia takiej róży potrzeba 20 małżeństw. Zachęcamy rodziców do podjęcia się tego pięknego dzieła, jakim jest modlitwa za swoje dzieci. Zapisać się można już od dzisiaj w zakrystii na listę tworzącą Różę różańcową Członkowie róży sami wybiorą już Zelatora spośród siebie.

8. Za dwa tygodnie (2.12) w Parafii Humniska Krzyżówka (Mała strona) odbędzie się dekanalne dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz.10.00. Celebracji dziękczynnej przewodniczył będzie ks. bp. Krzysztof Chudzio. W programie modlitwa różańcowa w intencji rodzin, konferencja ks. Grzegorza Czerwonki „Wychowanie do wiary w rodzinie”, a następnie Msza Święta z wprowadzeniem Relikwii bł. Rodziny Ulmów do kościoła parafialnego. Już dzisiaj zapraszamy osoby, które nie mogły z różnych przyczyn uczestniczyć bezpośrednio w beatyfikacji w Markowej do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku niedziela ciekawe artykuły „ Proroctwa – jak nie ulec makabrycznym wizjom?” oraz „ Czy Bóg mówi przez sny?”

10.W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Czesław Bartman i śp. Jan Knap. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00