OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 1.04.2018

1. Dzisiaj Msze święte jeszcze o godz. 9.30, 11.00, 12.15, 16.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 18.00. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.45.

2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.45. W pozostałe dni tygodnia o godz. 17.40.

3. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Łagiewnik w najbliższy wtorek po mszy świętej wieczorowej.

5. Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00. W czwartek na Mszę św. formacyjną zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum. Po Mszy św. nastąpi próba, przed zbliżającą się uroczystością przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź święta podczas mszy świętej o godz. 6.30, zaś po południu od godz. 17.30. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Dodatkowa msza święta o godz. 9.30.

7. W sobotę (7.04) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30, zaś msza święta o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

8. W najbliższą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która rozpocznie się o godz. 15.00 odśpiewaniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Prosimy też o przyniesienie przez dzieci w najbliższą niedzielę skarbonek wielkopostnych. O przygotowanie liturgii na godz.12.15 prosimy parafian rejonu Horybek

9. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Prosimy o finansowe wsparcie prowadzonych przy naszej Bazylice prac remontowo – konserwatorskich.

10. Medalem „Pro Ecclesia Premisliensi” odznaczony został nasz parafianin Wiesław Pałka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przysietnicy, który w swojej pracy zawodowej w sposób aktywny i owocny współpracuje z Wydziałem Nauki Katolickiej  Kurii Metropolitalnej w Przemyślu (który też wystąpił z  inicjatywą odznaczenia)  poprzez: organizację i współorganizację różnorodnych  form doskonalenia dla nauczycieli i katechetów, organizację spotkań duszpastersko-szkoleniowych dla rodziców i  nauczycieli, tworzenie w środowisku oświatowym przyjaznego klimatu.

11. Pragnę złożyć szczere wyrazy podziękowania Wam kochani Parafianie i przybyli Goście za świadectwo waszej żywej wiary i miłość do Kościoła. Dziękuję bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie i pomogli nam głębiej przeżyć dni Triduum Paschalnego: za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej: Siostrom Służebniczkom posługującym przy parafii, szczególnie s. Przełożonej Anecie, Siostrze Agacie. oraz p. Dorocie Piotrowskiej .Panom (kościelnemu i organiście), chórowi i młodzieży oazowej za prowadzenie czuwań modlitewnych w Ciemnicy i Przy Bożym Grobie. Służbie Liturgicznej Ołtarza za posługę przy ołtarzu. Dziękuję za prowadzenie czuwań w ciągu dnia w Ciemnicy i przy Bożym Grobie przez poszczególne rejony parafii i Róże Żywego Różańca. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność przy Grobie Pańskim i ubogacenie dzisiejszej procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wszystkim tym osobom, które dzisiaj niosły obrazy, feretrony, chorągwie, baldachim, figury. Panu Burmistrzowi, Kierownikowi MOPS-u - p. Bogdanowi Błażowi  i Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu dziękuje za przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim za wszystko mówię staropolskie „Bóg zapłać”. Dziękuję Wam drodzy parafianie i goście, że przez tak liczny udział w tych celebracjach liturgicznych daliście przykład życia naszego brzozowskiego Kościoła.

12. Proszę przyjąć nasze kapłańskie życzenia: Jan Paweł II mówił „Dzisiejszy świat proponuje różne style, trendy, mody. Są one najczęściej bardzo dalekie od stylu chrześcijańskiego życia albo nie mają z nim nic wspólnego. Ten sam świat – mówił dalej JPII –jest światem, który rozpaczliwie potrzebuje nowego sensu braterstwa oraz ludzkiej solidarności. Jest to świat, który potrzebuje uzdrowienia poprzez dotyk pięknem i bogactwem Bożej miłości. Ten świat potrzebuje świadków takiej miłości.” My kapłani życzymy Wam kochani Parafianie i Goście, abyście byli świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego, abyście napełnieni mocą Ducha Świętego mówili nieustannie światu, że Jezus żyje, On Zmartwychwstał, a my nosimy w sobie zadatek życia wiecznego.

13. W ostatnim czasie odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Władysława Kułacha i Pawła Kruczka. Dusze zmarłych polećmy Zmartwychwstałemu Panu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00