OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2018

1. W naszej Parafii przeżywamy dzisiaj dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta msza święta o godz. 11.00. Z tego tytułu nie ma dzisiaj mszy świętej o godz. 12.15.Przypominamy, że o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie i z tego tytułu nie będzie nabożeństwa o  godz. 15.30. Za składane ofiary na rzecz prowadzonych prac konserwatorsko – budowlanych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W najbliższą środę(16.05) święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. O godz. 10.00 sprawowana będzie msza święta z udziałem Powiatowej Zawodowej Straży Pożarnej w  Brzozowie.

3 W najbliższy czwartek(17.05) o godz. 10.00 w naszej Bazylice sprawowana będzie msza święta z okazji obchodów” Dnia godności osób z Niepełną Sprawnością” pod hasłem „Szczęście jest we mnie”.

4. W sobotę(19.05) w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbędą się święcenia prezbiteratu. Święcenia kapłańskie przyjmą nasi diakoni: Arkadiusz Wojnicki i Maciej Marszałek. Polecajmy przyszłych kapłanów w naszych modlitwach, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.

5. W sobotę (19.05) spowiedź święta dla uczniów klas IV, którzy przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej od godz. 16.30 – 17.30.

6. W najbliższą niedzielę (20.05) na mszy świętej o godz. 9.30 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej, zaś o godz. 12.15 msza święta prymicyjna ks. Macieja Marszałka.

7. W najbliższą niedzielę nabożeństwo majowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

8. W tym tygodniu o godz. 19.00 dodatkowo sprawowane będą msze święte połączone z majówkami w rejonach: wtorek (15.05) – Podwale, Kopernika 1,3 Bielawskiego 2 oraz Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka; Czwartek (17.05) –Widacz.

9. Na ołtarzach św. Józefa, św. Antoniego i na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej zostały wyłożone kartki, na których możemy pisać podziękowania i prośby przez wstawiennictwo wspomnianych Świętych. Przypominamy, że w tych intencjach w każdym miesiącu sprawowane są msze święte nowennowe

10. Krucjata Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Przemyskiej i Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca w Miejscu Piastowym zapraszają na Drogę Krzyżową z modlitwą o  wyzwolenie z nałogów i zniewoleń 19 maja do Korczyny. Początek o godz. 11.00. Szczegółowe informacje umieszczone zostały w gablocie przed kościołem.

11. Firma Dar- Med. zaprasza wszystkich mieszkańców Brzozowa na Żonkilowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się 19 maja przy Dziennym Domu Opieki Medycznej w  Orzechówce. Firma zapewnia bezpłatny dojazd i powrót. Autobus podstawiony będzie na dworcu autobusowym o godz. 14.00.

12. Rozpoczął się nabór kandydatów do Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie. Szkoła proponuje atrakcyjne kierunki w Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia dla absolwentów klas gimnazjalnych. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły. Także Księża Michalici w Miejscu Piastowym zapraszają do zapoznania się z atrakcyjną ofertą nauki wprowadzonym przez siebie Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Szkoła zapewnia bogaty wybór kierunków kształcenia licealnego oraz technicznego. Więcej szczegółów na afiszach wywieszonych w  gablocie.

13. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, ponadto życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół radując się tajemnicą Wniebowstąpienia Pańskiego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00