OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII niedziela zwykła – 8.09.2019

1.Dziś w sposób szczególny modlimy się o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników. Tradycyjnie w dniu 8 września święcimy ziarno siewne. Błogosławieństwo ziarna na zakończenie każdej Mszy świętej.

2. W najbliższy wtorek (10.09) po Mszy świętej wieczornej spotkanie modlitewno – formacyjne dla Honorowej Straży NSPJ prowadzone w bazylice, zaś Ks. Tomasz zaprasza ministrantów na spotkanie formacyjne na godz. 17.00

3. W czwartek(13.09) Nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17.30.Serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższą sobotę (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca do różańcowej modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. „Wezwanie do sięgnięcia po różaniec, trwanie z Maryją przy Jezusowym krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc” - pisze w apelu Ks. Abp. Metropolita. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, podobne do „ różaniec do granic”. Dlatego zapraszamy tym goręcej, aby włączyć się w tę modlitwę. W naszej parafii zgromadzimy się przy wizerunku Jezusa ukrzyżowanego widniejącym w ołtarzu głównym w naszej Bazylice. Zapraszamy na godz. 16.30 wszystkich Parafian.

5. Dziękujemy Parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00 a na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej Parafian rejonu Podwale, Kopernika 1,3 Bielawskiego 2.

6. W najbliższą niedzielę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

7. W tym tygodniu dodatkowo Msze święte. We wtorek(10.09) o godz. 10.00 – Msza święta Jubileuszowa Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Starej Wsi, zaś w piątek (13.09) o godz. 8.00- Msza święta w 100 – lecie Służb Sanitarnych i 75 – lecie Inspekcji Sanitarnej.

8.Wyjazd członków honorowej Straży NSPJ na Jubileusz 150 lecia Straży Honorowej w Polsce do Katedry Przemyskiej w najbliższą sobotę o godz. 6.30.

9. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że do 16 września 2019r będą przyjmowane wnioski o stypendia szkolne ( socjalne) dla uczniów zamieszkujących na terenie Gminy Brzozów – pokój nr 10 ( Wydział Spraw Społecznych)

10. Dyrekcja, pracownicy oraz pensjonariusze Dziennego Domu Opieki Medycznej w Starej Wsi zapraszają mieszkańców i osoby zainteresowane pobytem w Dziennym Domu Opieki Medycznej na Dzień Otwarty. Będzie to okazja do zapoznania się z charakterem działalności Domu- u oraz jego urokliwym otoczeniem. Personel będzie do dyspozycji gości celem zaprezentowania pracowni specjalistycznych obiektu, który służy szerokim zapleczem rehabilitacyjnym i poprawie kondycji zdrowotnej pensjonariuszy.

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy miłego pobytu na ziemi brzozowskiej i szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00