1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą nowo wyświęconych diakonów. Dziś też przypada rocznica ingresu ks. abp. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Dziś też kończy się okres wielkanocny.

2. Dzisiaj nabożeństwo majowe połączone ze zmianą róż różańcowych o godz. 15.15.

3. Trwa Nowenna przed święceniami kapłańskimi i Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Połączone są z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę o godz. 16.30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. We czwartek (25.05) w Orzechówce o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie modlitewno – integracyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

5. W najbliższą sobotę (28.05) w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia prezbiteratu w tym naszego parafianina ks. dk. Wojciecha Nogaja.

6. W sobotę również po Mszy Świętej wieczornej w naszej Bazylice czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Duch Świętego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 12.15 Msza Święta Prymicyjna ks. Wojciecha Nogaja.

8. Dziękujemy Parafianom rejonu Rynek za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę zaś na najbliższą niedzielę prosimy parafian rejonu Mickiewicza.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w tym „ Niedzieli”. W dodatku przemyskiej niedzieli znajdziemy w tych najbliższych tygodnikach nowo wyświęconych diakonów i neoprezbiterów.
10.W tym tygodniu dodatkowe Msze Święte o godz. 19.00 połączone z majówkami odbędą się przy kapliczkach :Rejon Podwale, Kopernika, Asnyka i Osiedlowa ( 24.05), Rejon Rynek ( 25.05).

11. Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku zapraszają na koncert muzyki chrześcijańskiej pt” Rozpaleni Duchem”. Koncert odbędzie się we niedzielę 28 maja o godz. 18.30 w Muzeum Budownictwa Ludowego ( tj. Skansen) w Sanoku. Wstęp wolny.

12. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Wiesław Surowiak, którego pogrzeb odbył się w Sanoku. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….

13. Boże błogosławieństwo , opieka Maryi naszej Pani Pocieszenia i Świętego Józefa towarzyszy Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i zapatrzenia się w niebo.