1. Dziś za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza Święta o godz. 12.15 będzie Mszę Świętą Prymicyjną naszego Parafianina ks. Wojciecha Nogaja, który wczoraj w Archikatedrze Przemyskiej przyjął święcenia kapłańskie. Pamiętajmy też, że właśnie dzisiaj w ostatnią niedziela maja oddajemy szczególną cześć naszej Pani Brzozowskiej w ikonie Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy, aby wstąpić do kaplicy i pokłonić się Pani Ognistej.

2. Nabożeństwo popołudniowe dzisiaj o godz. 15.30.

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte z kazaniami o godz. 6.30 , 16.00 i 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej.

4. W środę zakończenie nabożeństw majowych, od czwartku początek nabożeństw ku czci NSPJ o godz. 17.40.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek od godz. 16.50. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 15.30 – 16.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00. W piątek Honorowa Straż NSPJ prowadzi modlitwy od godz. 8.50. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30. Chorych księża odwiedzą z posługą sakramentalną w godzina przedpołudniowych. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy Świętej.

7. W sobotę początek nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 8.30. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.30. W Starej Wsi w kaplicy Sióstr Służebniczek Męski Różaniec o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Dziękujemy Parafianom Rejonu Mickiewicza za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy Parafian rejonu Sokół.

9. W najbliższą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

10. W tym roku o przygotowanie ołtarzy polowych na Boże Ciało prosimy następujące Rejony. Pierwszy ołtarz na skrzyżowaniu dróg 3-go Maja i Kubasa. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Zdrój. Drugi ołtarz przy kapliczce przy ul. ks. Bielawskiego. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Sokół. Trzeci ołtarz naprzeciw budynku Prokuratury (przy ulicy Bielawskiego). Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Podlesie. Czwarty ołtarz na skwerze przy kiosku „Ruch”. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Potok. Bliższe informacje zostaną udzielone w najbliższą niedzielę.

11. Jutro o godz. 19.00 majówka dla mieszkańców Rejonu Sokół przy figurze Matki Bożej jak w latach ubiegłych.

12. W środę o godz. 16.30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów a po Mszy wieczornej zbiórka dla ministrantów z podstawówki.

13. Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Brzozowie serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny połączony z otwarciem placu zabaw, który odbędzie się w sobotę 3 czerwca, a początek pikniku o godz. 13.00. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.

14. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na ogólnopolską Pielgrzymkę do Centrum JPII I Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach w dniu 17 czerwca br. Zapisy w zakrystii do 8 czerwca. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym dorocznym wydarzeniu duchowym.

15. Gmina Brzozów informuje, że istnieje możliwość nabycia węgla z polskich kopalni na preferencyjnych warunkach w ramach sprzedaży końcowej. Ilość węgla jest ograniczona ponieważ Gmina nie może zamówić większej ilości i po wyczerpaniu sprzedaż będzie zakończona. Do złożenia wniosku są uprawnione te osoby, którym przyznano dodatek węglowy w 2022r. Wnioski mogą również składać osoby, które odebrały węgiel w I i II turze. Składanie wniosków do 30 czerwca.

16. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Władysław Ścibor i śp. Ludwik Kurcoń. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

17. Boże błogosławieństwo , opieka Maryi naszej Pani Pocieszenia i Świętego Józefa niech towarzyszy Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i życia w mocy Ducha Świętego.