1.Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.40.

2.W czwartek (8.06) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną o godz. 9.30 oraz po południu Msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby w strojach komunijnych włączyły się czynnie do procesji (dziewczynki sypały kwiatki, zaś chłopcy dzwonili dzwonkami). Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji i również sypały kwiatki, dzwonili dzwonkami. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Do dorosłych zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne są wyrazem naszej żywej wiary
i miłości do Jezusa obecnego. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa lub Jezusa Miłosiernego.

3. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Bożego Ciała. Spowiedź święta w środę od godz. 17.00. W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.

4. We środę po wieczornej Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla ministrantów. W dniu wczorajszym nasi starsi ministranci: Tobiasz Pietrasz, Maksymilian Pietrasz i Dawid Pietryka otrzymali od Ks. abp Adama Szala błogosławieństwo, aby pełnić posługę ceremoniarza. Gratulujemy nowym ceremoniarzom i życzymy głębokiej przyjaźni z Jezusem przez całe życie. Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

5. Dziękujemy Parafianom Rejonu Sokół za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy Parafian rejonu Podwale , Kopernika (1,3), Bielawskiego 3. Msze św. z racji Majówki z rejonu Sokół zostaną odprawione 16 czerwca o godz. 18.00 i 24 września o godz. 11.00

6. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za każdą złożoną ofiarę na ten cel składamy szczere staropolskie „ Bóg zapłać”.

7. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Łagiewnik na czuwanie Honorowej Straży NSPJ w dniu 17 czerwca. Przypominamy, że zapisywać się można do 8 czerwca w zakrystii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce.

8. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – Grupa św. Wojciecha wyruszy tradycyjnie z Brzozowa 5 lipca. Msza Święta na rozpoczęcie Pielgrzymki o godz. 7.30. Spotkanie organizacyjne dla uczestników Pielgrzymki połączone z Mszą Świętą będzie 25.czerwca o godz. 14.00 w naszej bazylice.

9. W dniu 16 czerwca do godz. 11.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt będzie można składać na placu kościelnym jak w latach ubiegłych od strony zakrystii. Przychody z tej akcji będą przekazane na działalność misyjną Biskupa Jana Ozgi w Kamerunie.

10. Niech błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieka Maryi naszej Pani Pocieszenia i Świętego Józefa towarzyszy Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.