OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX niedziela zwykła – 20.10.2019

1. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej Archidiecezji. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj brata Zdzisława Olejko, który od ponad 30 lat posługuje na misjach – w Rwandzie. Dzieli się z nami w czasie mszy świętych swoim świadectwem misyjnym.
Przed kościołem urządzony jest stolik z pamiątkami misyjnymi. Do puszek zaś zbierane są ofiary z przeznaczeniem na misje w Rwandzie. Za składane ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.

2. Dzisiejszy różaniec połączony z nowenną do naszej Pani Brzozowskiej i zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

3. Jutro (21.10)przypada pierwsza rocznica liturgicznych uroczystości podniesienia naszej Kolegiaty przez Ojca Świętego Franciszka do tytułu Bazyliki Mniejszej. Podczas modlitwy różańcowej dziękować będziemy Panu Bogu, że upodobał sobie to miejsce. Polecać będziemy Ojca Świętego Franciszka, bo przez to wyróżnienie w sposób szczególny jesteśmy w bliskości z osobą Piotra naszych czasów.

4.W środę(23.10) po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, zaś w piątek po Mszy wieczornej wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W sposób szczególny to zaproszenie skierowane jest do uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5. Dziękujemy Parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Zdrój

6. W najbliższą sobotę(26.10) Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Brzozowie zaprasza na Mszę świętą na godz. 10.00 do naszej bazyliki w 25 rocznicę Jego istnienia.

7.W kościele parafialnym w Orzechówce w niedzielę(27.10)o godz. 10.30 Mszą świętą rozpoczną się obchody 73 rocznicy śmierci Majora Antoniego i Janiny Żubrydów.

8. W zakrystii są do nabycia nasze parafialne kalendarze na rok 2020. Kupując je wspieramy letnie rekolekcje oazowe młodzieży z naszej parafii.

9.Na stoliku z prasą katolicką zostały wyłożone kartki Wypominkowe wzorem lat ubiegłych. Od 3 listopada naszych bliskich zmarłych wspomnianych w Wypominkach polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu.

10. W kaplicy Serca Jezusowego można podziwiać wystawę różańcową przygotowaną przez dzieci szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli i katechetów.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Ewę Wawrzyńską. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy miłego pobytu na ziemi brzozowskiej i szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00