1. Dzisiaj podczas każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

2. W poniedziałek (4.09) rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta dla młodzieży szkół średnich o godz. 8.00. Uczniowie Szkoły Podstawowej gromadzą się o godz. 8.30 w budynku Szkoły Podstawowej. Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w kościele o godz. 9.30. Po zakończonej mszy świętej uczniowie klas gimnazjalnych udają się do budynku byłego już Gimnazjum na ul. 1000-lecia. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brzozowie będą mieć Mszę świętą inaugurującą nowy rok szkolny we wtorek o godz. 10.00.

3. Godzina święta z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00.

4. W piątek (8.09) przeżywamy święto Narodzenia NMP. Msze święte z kazaniami i poświęceniem ziarna o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Podczas każdej mszy świętej w specjalnym akcie przygotowanym przez polskich biskupów poświęcimy nasze Rodziny, Parafię i Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Episkopat Polski uczynił to już 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ten akt jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski Kardynała Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązali do zawierzenia, którego dokonał papież Pius XII w 1942 r. Siostra Łucja mówiła: „Poświęcenie jest ostoją naszej modlitwy, stanowi siłę, która ją podtrzymuje. Przede wszystkim chodzi o  poświęcenie nas samych, naszych nieprawych upodobań, wyrzeczenie się naszych grzesznych upodobań mających swe źródło w zmysłowości, egoizmie, wygodnictwie i ambicji. Na drugim miejscu, poświęcenia przyjmowane i podejmowane dobrowolnie, by ofiarować je Panu, jako pokorny dar naszej miłości i naszej wdzięczności. To właśnie ta modlitwa i poświęcenie, których oczekują Serca Jezusa i  Maryi, by przyjąć je i zanieść je Ojcu jako owoc kontynuacji Jego Dzieła Odkupienia, dla zbawienia Ludzkości”; „Ci, którzy będą żyć nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi będą prawdziwie nawróceni i poświęceni Bogu”, ci stanowić będą „nowe pokolenie, które zwycięży zło”! Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym dniu we Mszy świętej i poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Na stoliku za ławkami wyłożone są deklaracje z aktem poświęcenia Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do wzięcia tego aktu do domu i we wspólnocie całej Rodziny podczas wspólnej modlitwy poświęcić się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

5. W tym tygodniu wznawiają działalność wszystkie grupy duszpasterskie działające przy naszej parafii. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy modlitewno-biblijnej, a w piątek po Mszy wieczornej spotkanie Oazy.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Rynek za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez parafian rejonu Mickiewicza. Od najbliższej niedzieli rozpocznie się w Kościele Tydzień Wychowania i będzie przeżywany pod hasłem „Maryja Wychowawczynią Pokoleń”. Episkopat Polski przygotował list pasterski, który odcztany będzie w  najbliższą niedzielę. Na mszy świętej o godz. 12.15 będziemy polecać ofiary Katynia i Tragedii smoleńskiej.

7. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Bardzo prosimy o pomoc w zabezpieczeniu wkładu własnego do projektu z dotacją z Funduszy Europejskich w zakresie przewidzianych na najbliższe miesiące prac budowlano-konserwatorskich przy naszej Kolegiacie.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Władysława Bąka. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy rodzinnym stole w gronie bliskich i  przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00