1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Wychowania i trwał będzie do 17 września. Hasłem są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Towarzyszyć nam będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać 20 marca 2023 roku. W swoim nauczaniu i listach pasterskich poświęconych wychowaniu i katechezie dał wyraz temu, jak bliska jest mu problematyka wychowawcza. Wielką troską otaczał nauczycieli i katechetów. Jego pasterzowanie przypadło na okres międzywojenny. Uważał, że kluczem do odnalezienia się w nowej dla naszej Ojczyzny sytuacji jest wychowanie dzieci i młodzieży. W trwającym Tygodniu Wychowania modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli.

2. Dziś nieszpory o godz. 15.40

3. W środę o godz. 17.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

4.W najbliższą środę (14.09) święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Grupy Biblijnej. Natomiast w sobotę o godzinie 9 00 w budynku białej szkoły odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie z ks. prof. Stanisławem Haręzgą. Jest ono kontynuacją szkoły biblijnej prowadzonej przez Dzieło Biblijne w naszej Parafii. Grupa biblijna serdecznie zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy chcą lepiej poznać i pokochać słowo Boże.

6.Dziękujemy Parafianom rejonu Podwale , Kopernika(1,3), Bielawskiego 3 za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa na godz. 11.00. Za tydzień prosimy o przygotowanie liturgii Mszy Świętej o godz. 11.00 Parafian rejonu Kopernika (5,7,9), Osiedlowa i Asnyka.

7. W najbliższą niedzielę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

8. W dniach od 13.10.2022 – 16.10.2022r. przeżywać będziemy w naszej Parafii renowację Misji Świętych , które przeżywaliśmy jesienią ubiegłego roku. Naszą modlitwą codzienną otoczmy Księży Misjonarzy i nas samych, abyśmy otworzyli nasze serca na obecność Duch Świętego i pozwolili się poprowadzić na drodze naszej wiary wiodącej do zbawienia.

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00