OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 2.02.2020

1. Dzisiaj Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Zbierane ofiary do puszek przed kościołem przeznaczone są na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji. Modlitwą naszą obejmujemy wszystkie osoby życia konsekrowanego w dniu ich święta.

2.W poniedziałek (3.02) wspominamy św. Błażeja. Podczas Mszy świętych poświęcenie jabłek, zaś w środę (5.02) wspomnienie świętej Agaty. W tym dniu podczas Mszy świętych obrzęd poświęcenia święcimy chleba, wody i soli.

3. We czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta w  czwartek i piątek od godz. 16.30 – 18.00. W czwartek od godz. 17.00 modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek miesiąca wymiana bilecików członków Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy świętej. Czuwanie modlitewne prowadzone przez Honorową Straż Serca Jezusowego od godz. 8.45. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.30.

5.Dziękujemy Parafianom rejonu Borkówka za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Rynek.

6. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Już dzisiaj składamy szczere Bóg zapłać”

7. W dniu 11 lutego br., w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzić XXVIII Światowy Dzień Chorego. Hasłem Dnia Chorego Ojciec Święty Franciszek uczynił słowa:  «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» Już dzisiaj zapraszamy osoby starsze i chore wzorem lat ubiegłych do wzięcia udziału w tej mszy świętej. W naszej bazylice uroczysta msza święta sprawowana będzie o godz. 10.00, a przewodniczył jej będzie archidiecezjalny duszpasterz chorych ks. Marcin Hunia. ( O tym wydarzeniu przypomnimy jeszcze w następną niedzielę)

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Krystynę Krok. Dusze zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

9.Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto życzymy radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym w gronie najbliższych, przyjaciół i sąsiadów a gościom życzymy bezpiecznego powrotu do domu rodzinnego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00